Analiza techniki biegu

Często łapiesz kontuzje?
Ból przeszkadza Ci w treningach?
Szukasz sposobu na poprawę osiągów sportowych?
Chcesz obiektywnie sprawdzić czy efektywność Twojego biegu się poprawia?


Jeśli na którekolwiek z powyższych pytań odpowiedziałeś "tak" to dobrze trafiłeś. W ramach analizy techniki biegu dokładnie sprawdzimy jak Twoje ciało zachowuje się w ruchu, przeanalizujemy co jest przyczyną takiego zachowania i zaproponujemy rozwiązanie nakierowane na poprawę obecnego stanu rzeczy.

Jak wygląda proces analizy techniki biegu?

3 etapy:

1. Akcelerometry IMU - czujniki ruchu stosowane w naszych analizach to technologiczny majstersztyk, pozwalający ponad 400 razy na sekundę określać co dzieje się z ciałem biegacza w miejscach, do których oko kamery nie dociera.

2. Nagranie "slow motion" - pozwala na precyzyjną ocenę wizualna, klatka po klatce, ruchów prezentowanych przez biegacza. Pojedynczy krok obserwowany w zwykłym tempie trwa ok. 0,3s. To zbyt krótko, abyśmy byli w stanie uchwycić kluczowe momenty. Technologia stosowana przez nas pozwala spowolnić ten ruch ponad 20-krotnie bez utraty jego płynności.

3. Testy manualne - ocena zakresów ruchomości w stawach, elastyczności i wydolności poszczególnych mięśni pozwalają znaleźć przyczynę nieoptymalnej techniki biegu. Nie da się poprawić techniki, nie adresując problemu niskiej jakości tkanek.

Porównanie Twoich wyników z normami

Jakość Twojego biegu można rozbić na 16+ parametrów. Oto przykłady:

Kto za tym stoi?

mgr inż.
Filip Rudnicki

Doświadczony programista, który porzucił korporację dla fizjoterapii

12 lat doświadczenia pracy jako analityk

Twórca licznych narzędzi pomiarowych umożliwiających lepsze poznanie mechaniki ludzkiego ciała (sEMG, system mapowania nacisku stóp, IMU)

Autor badań z zakresu biomechaniki. Swoją wiedzą od 6 lat dzieli się za darmo na blogu

Obejrzyj jak wygląda rozgryzanie problemu

Na filmie omawiam przypadek biegaczki, z którą miałem okazję pracować. Ból nie pozwalał jej na kontynuowanie treningów. Analiza biomechaniczna jej ciała pozwoliła dotrzeć do sedna problemu, co przełożyło się na sukces terapeutyczny i powrót do szybkiego biegania.

Opinie

Jacek Ksiąszkiewicz (Yacool)
trener biegania

"Filip to zdolna bestia. Inżynier, informatyk i [przyszły] fizjoterapeuta w jednym. Połączenie tych dziedzin otwiera szerokie pole do analiz wyników od strony anatomiczno-fizjoterapeutycznej"

Maciej Jagusiak (Pan Jagoda)
trener biegania

"Filip, robisz kapitalną robotę, jestem pod wielkim wrażeniem. Nawet nie wiesz jak wiele super rzeczy dowiedziałem się / potwierdziłem u Ciebie. Dziękuję za pomoc w odsłonięciu nowych puzzli."

Agnieszka Pasieka
zawodniczka

"Cześć Filip. Dopiero drugi dzień wykonuję ćwiczenia ale jest mega różnica. Rano wstaję i nie odczuwam bólu co jest super osiągnięciem."
_

Baza wiedzy

Chcesz lepiej poznać moje podejście do biomechaniki? Przejrzyj te artykuły:

Umów się na wizytę

Cena

350 zł

Miejsce

Poznań,
ul. Droga Dębińska

Kontakt

  (+48) 798 750 300

  filip@teoria-ruchu.pl

  Teoria Ruchu